Trwały manicure | Odtłuszczacz do paznokci Sensique

Znalazł się u mnie przez przypadek, ale do tej pory zastanawiam się jak mogłam funkcjonować bez tego produktu. Wiem jednak z własnego doświadczenia, że preparaty odtłuszczające płytkę nie są zbyt znane i powszechnie są omijane. Niepozorny gadżet, a okazuje się, że dzięki niemu manicure może okazać się bezproblemowy i przede wszystkim dużo trwalszy.


Według producenta jest to preparat przeznaczony do usuwania z naturalnej płytki paznokcia resztek substancji oleistych pochodzących ze zmywaczy do paznokci lub kremów czy balsamów. Ponadto dokładne odtłuszczenie zwiększa przyczepność emalii i przedłuża jej trwałość.


Swój odtłuszczacz udało mi się kupić w Naturze za około 8zł. Jest zamknięty w plastikowej buteleczce z wygodnym zamknięciem. Otwór jest odpowiednich rozmiarów i aplikuje idealną ilość produktu. Ze swojego zadania produkt wywiązuje się bardzo dobrze. Usuwa sprawnie wszystko, pozostawiając płytkę suchą i matową. Dodatkowo ma bardzo ładny, owocowy zapach, który pozostaje na dłoniach. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko polecić Wam ten kosmetyk. Sama do niedawna myślałam, że zmywacz  i dokładne umycie rąk w zupełności wystarczą. Dziś jednak wiem, że porządnie odtłuszczona płytka to połowa drogi do idealnego manicure.

7 komentarzy:

 1. ja do odtłuszczania używam zmywacza do paznokci :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie pomyślałabym,że ten produkt jest aż taki ważny ;O

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś rok temu odkryłam,że uprzednio odtłuszczone paznokcie utrzymują lakier o wiele dłużej :) Ja używam cleanera z Silcare, ale nad tym też się kiedyś zastanawiałam. Teraz chyba się skuszę, skoro mówisz,że ładnie pachnie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie używałam go nigdy, zawsze moje paznokcie "pielęgnowałam" jedynie zmywaczem do paznokci, jeśli tak go polecasz to chyba się skuszę! :)

  http://annatty-y.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo widzę,że muszę się sporo nauczyć :p Ja odtłuszczam pazurki tylko przy robieniu żelu ale chyba również zacznę stosować taki preparat :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurczę, szkoda, że w mojej miejscowości nie ma Natury, bo z pewnością kupiłabym ten odtłuszczacz, a nie wiem, czy jest on w Astorze, Rossku lub Hebe?? Tak btw uwielbiam Twoje recenzje - krótko, zwięźle i na temat :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tyle czasu kupuję zmywacze tej firmy, ale odtłuszczacza nigdy nie spotkałam. Zwrócę na niego uwagę przy najbliższych zakupach :-)

  OdpowiedzUsuń

♥ dziękuje
♥ wszystkich stałych i nowych czytelników ściskam bardzo gorąco!